Chytrý dům

„Chytrý dům“ s jedničkou ve svém oboru.

Při výstavbě iHomes aktivně používá systém „Chytrý dům“ od firmy inHome AMX, která je jedničkou ve svém oboru.

Díky technologickému pokroku to, co bylo dříve považováno za výsadu bydlení budoucnosti, se v poslední době stalo skutečností.

Systém „Chytrý dům“ pomáhá dosáhnout úspory energie, a proto je šetrný k životnímu prostředí. Také je zajištěna vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu díky distančnímu řízení pomocí chytrých telefonů a tabletů.

Srdce chytrého domu …

Automatizace

Řízení a kontrola

Ovládání systému je velice snadné a provádí se přes dotykovou obrazovku libovolné televize, počítače, notebooku nebo mobilního telefonu. Některé funkce lze ovládat přes internet (kamery, alarm a teplotu v pokojích).

Bezpečnost

Díky „Chytrému domu“ si budete moci kdykoliv zkontrolovat stav zabezpečení vašeho domova — signalizační systém, požární čidla, kamerový systém, infračervené závory. Při odchodu z domova pouhým jedním kliknutím můžete zapnout alarm, zavřít žaluzie, zhasnout světla a vybrané zásuvky. „Chytrý dům“ také simuluje bydlení v nepřítomnosti pomocí pravidelného rozsvěcování světel.

Tepelná technika

Pro efektivní vytápění (chlazení) je zapotřebí kombinovat různé zdroje tepla. Náš systém pružně reaguje na činnost členů rodiny – otevření okna, manuální změna teploty v místnosti a tak dále. Jen díky efektivní a optimální regulaci alternativních zdrojů energie (solární panely, tepelná čerpadla, rekuperace vzduchu, fotovoltaické články) v kombinaci s tradičními zdroji může být dosaženo značných úspor.

Osvětlení

„Chytrý dům“ napojuje vypínače do centrálního systému, který určuje, jaké osvětlení se má zrovna zapnout. Vypínače mohou být i bezdrátové a dají se libovolně umístit na kterékoliv místo (sklo, zrcadlo, různé kovové i nekovové materiály). To umožňuje vytváření různých světelných režimů a scén. V každém okamžiku můžete zkontrolovat, kde se svítí a kde ne a z kteréhokoliv místa vypnout nebo zapnout jakýkoliv zdroj světla.

Komunikace

„Chytrý dům“ spojuje mezi sebou jednotlivé pokoje, zahradu a venkovní brány pomocí domácího telefonu nebo videotelefonu na základě vnitřní počítačové sítě (VoIP). Standardně je zde zahrnuto připojení k městské telefonní síti a přístup na internet.

Zábava

„Chytrý dům“ spojuje rodinné fotografie, domácí video, DVD nebo Blu-ray filmy, hudební alba, nahrané pořady do jednoho multimediálního centra, který zajišťuje distribuci audio a video signálu (HDTV) do vybraných místností. Jedním dotykem prstu můžete zapnout televizi, spustit DVD s filmem, zvednout žaluzie a regulovat intenzitu osvětlení.

Každému klientovi je zajištěna průběžná údržba a servis realizovaných zakázek. „Chytrý dům“ umožňuje vzdálenou správu celého systému.

Máte dotaz?